💡پایان عملیات ساخت خط تولید داروهای خاص در فارابی انجام شد

تاریخ ارسال:2022-11-19

💡پایان عملیات ساخت خط تولید داروهای خاص در فارابی انجام شد

📜به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل داروسازی فارابی و به نقل از تیپیکو، دکتر منصور نکویی نیا در مورد آخرین دستاوردهای حوزه تولید دارو در مجموعه‌های متعلق به شرکت سرمایه گذاری دارویی تأمین (تیپیکو)، اظهار داشت: با اتمام عملیات ساختمانی و فنی اتاق‌های تمیز در شرکت دارو سازی فارابی اصفهان این مجموعه آماده تجهیز و بهره برداری برای تولید داروی‌های ضد سرطان شد.
وی افزود: با بهره برداری از خطوط جدید شرکت دارو سازی فارابی به بزرگترین تولید کننده داروهای ضد سرطان کشور تبدیل می‌شود.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تأمین با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های بومی و نخبگان دانشگاهی کشور در راه اندازی این خط دارویی منحصر به فرد بیان کرد: داروهای تولیدی در این واحد از خروج ارز از کشور جلوگیری و قابلیت ارز آوری برای کشور دارد.
نکویی نیا با بیان اینکه تلاش مجموعه تیپیکو تأمین داروی مورد نیاز داخل و کاهش آلام بیماران است، ادامه داد: این خط جدید قابلیت تولید تمام داروهای ضد سرطان را دارد و در نوع خود دستارود بسیار مهمی در حوزه تأمین داروی ضد سرطان در کشور محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه داروهای تولیدی در این خط اکثراً وارداتی بودند، گفت: با بهره برداری از این خط بخش مهمی از داروهای ضد سرطان مورد نیاز داخل در این خط تولید می‌شود.

📺روابط عمومی و امور بین الملل